FAQ

❖ Od czego uzależniona jest wysokość kaucji wypożyczonego auta?! → Wysokość kaucji zależy od wypożyczenia konkretnego auta oraz terminu na jaki zostaję wynajęte.

❖ Czy należy wcześniej rezerwować pojazd?! → Rezerwacja konkretnego auta zależy od jego dostępności. Nie zawsze dany model dostępny jest od ręki.

❖ Co robić w przypadku kolizji?! → Należy niezwłocznie powiadomić policję i natychmiast skontaktować się z firmą WiniCars.

❖ Czy wypożyczonym autem mogę wyjeżdżać zagranicę?! → Oczywiście wyjazd autem firmy WiniCars jest możliwy, należy jednak poinformować o tym fakcie poinformować wcześniej ze względu na dowód i ubezpieczenie.

❖ Jaka jest akceptowalna forma płatności?! → Akceptujemy wszystkie formy płatności tj. przedpłata przelewem, karta bankowa, gotówka. Prz y każdym rodzaju płatności obowiązkowo kaucja. Pobierana jest również opłata weryfikacyjna karty minimum 1 zł.

❖ Kiedy zostaje zwrócona kaucja?! → Kaucja zostaje zwrócona w momencie zwrotu auta.

❖ Czy można palić w aucie?! → Palenie w aucie jest zakazane.

❖ Kiedy otrzymuję FV?! → FV otrzymują Państwo w momencie wynajęcia auta i dopełnieniu wszystkich formalności.

❖ W jakim stanie czystości oddaję auto?! → Auta należy oddać czyste. W innym przypadku za zwrot brudnego auta jest dopłata wg. cennika firmy dostępnego w umowie.

❖ Czy istnieje przedłużenie wynajmu?! → Istnieje możliwość przedłużenia wynajmu auta w firmie WiniCars
minimum 1 dzień przed zwrotem. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że zbyt późne poinformowanie firmy WiniCars o przedłużeniu wynajętego auta, może b yć niemożliwa w przypadku rezerwacji na dane auto przez kolejnego klienta.

❖ Czy wypożyczone auto może prowadzić kilku kierowców?! → Jest to możliwe jeżeli auto wypożycza firma, która po sprawdzeniu uprawnień i wszystkich warunków ,które muszą spełniać kierowcy. W przypadku klientów prywatnych każdy z kierowców musi zostać wpisany do umowy i posiadać ważne dokumenty

❖ Jakie są limity kilometrów?! → Kilometry w naszej firmie ustalane są indywidualnie z klientem. Decyduje też o tym jakie auto chcemy wypożyczyć.

❖ Czy mogę pozostawić auto na czas wynajmu?! → Firma WiniCars posiada wyznaczone miejsca do pozostawienia auta. Jednak nie zawsze gwarantujemy , ze będą one wolne

❖ Jak wyglądają zasady tankowania i rozliczenia paliwa przy wypożyczeniu?! → Auta w naszej firmie zawsze są zatankowane w związku z czym oddają
Państwo również auta zatankowane. W przypadku różnic w paliwie wyliczamy różnicę i doliczamy ją do rachunku.

❖ Tankowanie AD Blue jest obowiązkowe?! → Tak,AD Blue tankujemy tak jak paliwo.

❖ Czy WiniCars podstawia pojazd do klienta?! → Istnieje taka możliwość, jest ona dodatkowo płatna. WSPÓLNIE ZMIERZAMY DO OBRANEGO CELU